INTERIÉRY | PROJEKTY | FENG-SHUEI | NUMEROLOGIE | MÉDIA | PROFIL | KONTAKT | ENGLISH

   

Feng-Shuei

   

 

Feng-Shuei

Harmonický způsob života spočívá v přijetí zkušenosti a ukončení schématického uvažování a jednání. Otevřenost a klid jsou aspekty vedoucí k osvobození se od stereotypů a nervozity a umožňují přistupovat k proměně rozumně a účinně. Při hledání harmonie bydlení musíme vzít do úvahy ještě další aspekty, jako je osud, příroda, samotný člověk, tělo, zdraví atd. Při hledání rovnováhy je nutné rozlišit, co nás posiluje a co nás oslabuje, co nám umožňuje a co nám brání normálně a přirozeně žít a tvořit.

Zamysleme se, co patří ke špatným faktorům ovlivňující náš život. Je jisté, že vás napadne stres, chaos, agresivita, faleš, nervozita, toxické prostředí, záření, jedy, hluk, manipulace, stagnace, byrokracie, vše rychlé a ostré, umělé, atd. Naopak k pozitivním faktorům patří vše, co v nás vyvolává krásu a úctu. Napadají vás nějaké momenty vyvolávající tyto pocity? Soulad, ladné křivky, zvuky přírody, čistá voda, ranní vzduch, ranní rosa v létě, rozkvetlá louka, východ sluníčka, zasněžené vrcholky hor, jezero koupající se v západu slunce, tanec, zpěv, dobré jídlo, radost, pohyb, spolupráce, atd. To všechno je svět, který nás obklopuje. Všude, kde je život, proudí energie, nazývána CHI (čti či), QI, Prána atd. Oba protipóly + - neboli jang a jin (Slunce a Měsíc, muž a žena, černá a bílá, aktivní a pasivní atd.) se snoubí do harmonického celku. Tuto energii je třeba udržovat proudící a kvalitní.

Jaký pocit máte, když vstoupíte do jednoho bytu a naopak do druhého, který má úplně jiný náboj. Nikdo vám nemusí nic vysvětlovat, dokonale poznáte prostředí, kde je vám dobře a cítíte se skvěle, uvolněně, "božsky" a naopak, kde nemůžete dýchat. V současné uspěchané době se energie CHI zrychluje a rychle uniká. Proto následuje hlad po energii, vznikají silné emoce, nepochopení, obavy, strach, stres, nemoci… Muži přestávají být muži, ženy ženami. Proto je nezbytné harmonizovat protiklady, řídit se polaritami jang a jin, respektovat 4 roční období, neboť to je zárukou bohatého a dlouhého života – jak praví moudří.

Náš domov je prostor, kde odpočíváme, nabíráme nové síly, radujeme se. A my se pokusíme ze všech sil, abychom měli náš domov co nejharmoničtější, aby nám přinášel radost a tato radost se promítla do našeho života.

Feng-Shuei v překladu znamená vítr-voda, což je porozumění základním vztahům přírodních sil a vlivů. Hlavním smyslem je dosažení vyrovnaného a harmonického způsobu života, nezbytně souvisejícím s akceptací proměny.

 

 

 

V případě zájmu o provedení rozboru Vašeho bytu podle pravidel Feng-Shuei mě kontaktujte.

 

Fotoarchív s popisy a reference realizovaných interiérů můžete zhlédnout v sekci Prezentace.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[CNW:Counter]
 
Design©JZ, 2006 • všechna práva vyhrazena